Які документи потрібні в автомобілі: що має знати водій
29.03.2024
Які документи потрібні в автомобілі: що має знати водій

Кожен відповідальний водій знає, що, виїжджаючи будь-куди на своєму авто, необхідно брати з собою певний набір документів. Це мають бути дійсні офіційні папери, які доводять, що ви маєте право керувати саме цим транспортним засобом. Керування авто – справа серйозна, тому краще бути готовим та знати, які документи потрібні в автомобілі. Якщо в дорозі трапиться якась непередбачувана ситуація (дорожньо-транспортна пригода або контакт з патрульною службою), документи точно знадобляться.

Які документи потрібно возити з собою в автомобілі

Сідаючи за кермо, обов’язково перевіряйте, чи ви взяли всі необхідні посвідки з собою. Це можуть бути документи у паперовому або електронному вигляді (наприклад, в додатку Дія). Що саме водій повинен завжди возити в машині? Це:

  1. Водійське посвідчення. Це основний документ, що підтверджує право громадянина на керування транспортним засобом певної категорії. Його завжди потрібно мати з собою, сідаючи за кермо.
  2. Автоцивілка. Згідно з українським законодавством, кожен водій повинен оформити ОСЦПВ (обов’язкове страхування відповідальності власників транспортних засобів). Це дуже важливий документ, який стане в нагоді у разі потрапляння в ДТП. Страховка допоможе покрити витрати на ремонт авто.
  3. Свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Довідка, яка підтверджує реєстрацію транспортного засобу відповідно до чинного законодавства, а також право власності на нього.

Крім основних, перелічених вище, які мають бути документи на авто додатково? Якщо мова йде про пасажирські або вантажні перевезення, необхідно мати талон техогляду транспортного засобу. Якщо машина обладнана маячками чи сиренами, знадобиться дозвіл на використання спецсигналів. Для ТЗ, що рухаються певним маршрутом, потрібен маршрутний лист та графік руху.

Які документи потрібно мати для оформлення оренди автомобіля

Якщо ви вирішили скористатися не власним автомобілем, а взяти транспортний засіб напрокат, також треба пред’явити певні довідки. З’ясуймо, які документи потрібні для оформлення оренди авто. 

Перш за все, необхідно мати паспорт, що засвідчує вашу особу. Також знадобиться водійське посвідчення на право керування транспортним засобом, який ви берете напрокат. На додаток, коли ви в Payless хочете взяти авто в оренду Київ, треба мати іменну кредитну картку, грошей на якій вистачить на оплату прокату та депозит. Наявність кредитки – це необхідність, оскільки розрахунки проводяться лише безготівково. Депозит заморожується на рахунку до моменту повернення автомобіля. Після цього гроші знову будуть доступні для використання («розморожування» здійснюється в період від 3 до 30 днів, залежно від умов банку).

Варто зазначити, що оренда автомобілів доступна громадянам, яким на момент угоди виповнився 21 рік. Також треба мати стаж водіння не менше 2 років. Але якщо клієнту трохи не вистачає стажу чи віку, Payless надає послугу «молодий водій». За додаткову плату ви можете оформити прокат автомобіля.