Як вибрати авто: передній привід, задній чи повний? Плюси та мінуси кожного варіанту
15.04.2025
Як вибрати авто: передній привід, задній чи повний? Плюси та мінуси кожного варіанту

Дискусія щодо того, який привід краще – передній чи задній, – точиться доволі давно. Термін «привід» має на увазі певну збірку трансмісії, через яку двигун передає обертові рухи на колеса – задні чи передні. Спочатку автомобілі були лише із заднім приводом, наразі переважна більшість випускається з переднім. Тож питання, передній чи задній привід вибрати, залишається актуальним, бо це один з чинників, від яких залежать комфорт водіння і витрати палива.

Передній привід: переваги і недоліки 

Передній привід має особливості, що впливають на керованість автівкою і вимагають певних навичок, особливо коли на дорогах слизько і мокро. Сучасні машини оснащені системами стабілізації, що допомагають нівелювати небезпеки і роблять керування авто передбачуваним. Передній привід авто: 

  • передбачає плавний хід, бо відсутній карданний вал і ведучий задній міст;
  • гарантує гарне зчеплення з поверхнею при снігопаді, ожеледиці, під час дощу;
  • дає змогу збільшити салон і багажник автомобіля;
  • дешевший у виробництві, тож автівка доступніша за ціною.

Однак перерозподіл ваги під час розгону машини може спричинити її пробуксовування, іноді відчутна недостатня поворотність на значних швидкостях, може статися ситуація, коли кермо ніби виривається з рук водія – крутний момент. 

Передній привід: переваги і недоліки

Особливості заднього приводу

Задній привід має при розгоні достатньо ефективну динаміку, кращу регульованість і стабільність на трасі. У водія більше контролю, особливо при заносі, при використанні керма і педалі газу. Задній привід незамінний, коли потрібно буксирувати важкі причепи або за умов їзди поганими дорогами.

З-поміж мінусів можна виокремити таке:

  • машини із заднім приводом схильні до заносу на слизьких і мокрих дорогах;
  • карданний вал під салоном автівки зменшує його простір і місткість багажника;
  • такі автомобілі складніші у виробництві, тому дорожчі, а їх значна вага зумовлює великі витрати палива.

Наразі задній привід майже не застосовується в автомобілебудуванні, проте використовується на деяких преміальних моделях і спорткарах.

Яку модель вибрати 

Потрібно зазначити, що існують ще повнопривідні легкові автомобілі – потужні позашляховики і рамні пікапи. Саме такий привід 4х4 надає найвищу прохідність, однак тут немає міцної механічної коробки передач, а підключення здійснюється через керовану електронікою муфту, яка може перегріватися і розмикатися. Тож автівка може несподівано зариватися у пісок, калюжі або сніг. Повний привід чи передній вибрати – це ваше рішення, яке має ґрунтуватися на розумінні, де ви будете їздити цією машиною, які завдання вона виконуватиме та якою об’єктивно є ваша водійська майстерність. 

Тож ключові переваги передньопривідного автомобілю очевидні, аби взяти у прокат авто (Харків) саме такої конфігурації. Оренда авто в Ужгороді, де чимало гірських доріг, передбачає віддати перевагу повнопривідним машинам. Сайт оренди автомобілів компанії Payless пропонує великий перелік машин різних класів і марок, тож вибір – за вами.