Що робити у випадку аварії: поради для користувачів орендованих автомобілів
27.11.2023
Що робити у випадку аварії: поради для користувачів орендованих автомобілів

У більшості випадків водіння орендованого автомобіля – це зручний і безпечний засіб пересування. Проте, не виключені ситуації, які можуть вимагати від вас особливих дій, наприклад, що робити при ДТП. Пам'ятайте, в компанії Payless вам завжди допоможуть у непростих ситуаціях, незалежно від місцеперебування, чи то Київ, Дніпро, Харків, Львів, Ужгород, Одеса.

Якщо неприємний інцидент стався, постарайтеся заспокоїтися – основна неприємність позаду, а вам потрібно виконати низку обов'язкових дій. Від їхньої правильності багато в чому залежить сприятливий для вас результат. 

Перша автомобільна аварія: що робити у разі ДТП 

Оренда автомобілів (Київ) – зручний і доступний спосіб подорожувати по столиці, отримуючи відмінну якість сервісу та можливість вибору автомобіля, який відповідає вашим потребам

У разі дорожньо-транспортної пригоди під час користування машиною, взятою напрокат, важливо залишатися на місці події до прибуття поліції. Залишення місця ДТП до приїзду правоохоронних органів може трактуватися як порушення законодавства.Діяти треба зважено, покроково. Отже:

 1. Зупиніть автомобіль та увімкніть «аварійку».
 2. Огляньте пасажирів, визначте, чи немає постраждалих. Якщо такі є, – слід негайно зателефонувати до швидкої допомоги (тел. 103).
 3. Усе обійшлося та ніхто не постраждав? Попросіть пасажирів вийти із салону.
 4. Викличте поліцію (тел. 102) і сервіс повідомте про випадок сервісу прокату.
 5. Обміняйтеся даними з водієм іншого автомобіля, включно з номерами водійських посвідчень, контактними телефонами та номерами машини.
 6. Дочекайтеся прибуття поліції та повідомте, що автомобіль був узятий напрокат.
 7. Сфотографуйте місце події, пошкодження, заповніть форму ДТП та отримайте копію звіту поліції.
 8. Запишіть контакти свідків, якщо вони є.

Що далі? 

Працівники патрульної поліції фіксують пошкодження та оформляють дорожньо-транспортну пригоду. Далі сервіс оренди автомобілів звернеться до страхової компанії для відшкодування збитків за однією з програм страхування. Якщо сталася автомобільна аварія, то страхова сума може бути не виплачена тільки в таких ситуаціях:

 • якщо не вдалося встановити винуватця ДТП;
 • під час розгляду справи не було надано свідчення вашої невинуватості;
 • ви були в стані алкогольного сп'яніння;
 • грубо порушили правила дорожнього руху.

У разі дорожньо-транспортної пригоди на застрахованому орендованому автомобілі вам доведеться розлучитися з фіксованою сумою, яка заздалегідь резервується на вашому рахунку, якщо ви не придбали додатково повне страхове покриття орендованого автомобіля. Розмір цієї застави залежить від вартості орендованого транспорту. 

Умови, що сприяють виникненню ДТП: як діяти при автомобільній аварії для максимальної безпеки

Дорожньо-транспортні пригоди спричиняються під впливом різних чинників, які суттєво підвищують ризик аварій. Ось кілька з них:

 1. Швидка їзда зменшує час на реакцію водія та збільшує наслідки ДТП.
 2. Неправильне перелаштування, проїзд на червоне світло, ігнорування знаків та сигналів.
 3. Використання мобільного телефону, втома впливають на реакцію та рішення водія.
 4. Дощ, сніг, ожеледь, туман погіршують видимість та зчеплення з дорогою.
 5. Незадовільний технічний стан транспорту – несправності гальм, шин або рульового управління.
 6. Незадовільний стан дороги, дефекти покриття, відсутність розмітки, ями та нерівності.
 7. Вживання алкоголю або наркотиків впливає на координацію та здатність водія адекватно оцінювати ситуацію.

Ці чинники взаємодіють між собою, створюючи комплексні ситуації, які збільшують ймовірність виникнення ДТП. Сервіс Payless, основний напрямок діяльності якого оренда автомобілів, бажає вам легкої дороги, насолоджуйтеся поїздкою! Пам'ятайте про особливу турботу про безпеку та впевненість на дорозі, щоб уникнути неприємних ситуацій, таких як дорожньо-транспортні пригоди. Приємних вам вражень та задоволення від кожного кілометра.