Дієві способи зменшити витрати на пальне при оренді автомобіля
27.11.2023
Дієві способи зменшити витрати на пальне при оренді автомобіля

Оренда автомобілів – вигідна, але водночас відповідальна справа. Орендареві потрібно не тільки повернути машину в цілісності, але й, бажано, мінімізувати експлуатаційні витрати.

Як оптимізувати витрати на пальне при оренді машини

Якщо вас цікавить, як зменшити витрати пального в орендованому авто, спочатку зверніть увагу на ваш стиль їзди. Якщо ви взяли автомобіль в оренду для використання в населених пунктах, рекомендується не вдавати із себе Шумахера. Спокійний стиль водіння в міських умовах з постійними розгонами та плавним гальмуванням на перехрестях, пішохідних переходах дозволить заощадити до 15–20 відсотків пального, а результат буде практично однаковим. 

Ще у вісімдесятих роках минулого століття в журналі «За кермом» була стаття, в якій порівнювалася швидкість пересування через все місто «агресивного» водія (професійного автогонщика) та «спокійного» (теж професіонала). На маршруті довжиною двадцять кілометрів перший виграв лише одну хвилину. Хіба варто такого результату підвищена витрата палива, зношування двигуна, трансмісії, покришок та інших конструктивних елементів автомобіля? І справа навіть не в питанні, як зменшити витрати пального, зберегти автомобіль, а, насамперед, у безпеці водія та інших учасників дорожнього руху, пішоходів.

Секрети раціонального споживання пального при оренді транспорту

Мінімізувати накладні витрати можна, якщо скористатися такими порадами:

  1. Використовувати високоякісне пальне. У деяких водіїв, які взяли автомобіль в оренду, іноді виникає бажання залити в бак найдешевший бензин зі зниженим октановим числом. Таке рішення може обернутися не лише пошкодженням машини у найближчому майбутньому, а й передчасною зупинкою у процесі їзди, неможливістю подальшого пересування. До того ж при використанні бензину з низьким октановим числом сучасні електронні системи управління автоматично збільшують кількість пального, яке подається у двигун, на ті ж 15–20 відсотків.
  2. Слідкувати за зарядом акумуляторної батареї, працездатністю всіх електронних систем, станом детекторів. У разі виявлення тривожного сигналу рекомендується негайно звернутися до найближчої станції технічного обслуговування. Тому що у разі зниженого заряду АКБ, неможливості генератора продукувати електрострум належної величини електроніка дає команду подавати більше пального до моторної системи.
  3. Відстежувати тиск у шинах. При його зменшенні нижче за мінімальний рівень не тільки значно збільшується знос протекторів, а й суттєво підвищується витрата пального. Багато водіїв, які нехтують такою діагностикою перед кожною поїздкою, не розуміють, як зменшити витрати бензину, адже вони, начебто, і їздять акуратно, але все одно витрата буде підвищеною.
  4. Дотримуватися оптимального швидкісного режиму. Аеродинамічний опір кузова, як свідчить практика, мало впливає на рівень паливних витрат. Для автомобілів будь-якої конфігурації оптимальною є швидкість пересування трасою в межах 70–80 км/год.

Якщо вас цікавить оренда автомобілів (Київ), звертайтесь до послуг компанії Payless. Ми також надаємо послуги в інших українських містах: Дніпро, Ужгород, Одеса, Львів, Харків. Якщо вам потрібна надійна машина в оренду, звертайтеся до нас – ми підберемо оптимальний варіант.