Вінниця: цікаві місця та історія міста
06.03.2024
Вінниця: цікаві місця та історія міста

Вінниця – прекрасне місто з багатою історією, де можна приємно провести вікенд, погуляти та просто насолодитися краєвидами. Мальовничі узбережжя Південного Буга, стародавні архітектурні пам'ятки, а також славнозвісний фонтан, безумовно, слід побачити гостям міста. Пропонуємо ознайомитися з цікавими місцями Вінниці, які залишать незабутні спогади у вашому серці. 

Вінниця: відкрийте велич незабутніх місць

Місто славиться своїми унікальними пам'ятками, аналогів яким в інших містах не знайдете. Серед них:

  • ставка Гітлера «Вервольф»;
  • Національний музей-садиба М. І. Пирогова;
  • фонтан та набережна Roshen.

Польова ставка Гітлера – це одне з найбільш загадкових місць в Україні часів Другої світової війни. Колись звідси віддавали накази ворожим військам, але наразі тут руїни водонапірної вежі та огорожі, по яких регулярно проводяться екскурсії.

Музейний комплекс М. І. Пирогова розташований на околиці міста, де можна дізнатися про життя та діяльність видатного вченого. Загальна площа садиби становить 1,2 тис. м² і включає аптеку-музей, церкву-некрополь та меморіальний парк. У музеї можна ознайомитися з медичними інструментами, рукописами, особистими речами Миколи Пирогова. Загальна кількість експонатів перевищує 1,5 тисячі. 

Символом і водночас найбільш відвідуваним визначним місцем Вінниці є фонтан «Рошен». Набережна та плаваюча платформа були відкриті у 2011 році. Висота струменя сягає близько 60 м, а довжина комплексу – 140 м. Тут часто можна побачити цікаві шоу зі знаменитостями. 

Неможливо оминути Вінницький краєзнавчий музей, який є частиною архітектурного комплексу «Вінницькі мури». Дістатися туди можна на громадському транспорті з безплатним Wi-Fi. Але щоб охопити всі туристичні об'єкти, оренда автомобілів буде кращим варіантом.

Нині фонд музею налічує понад 100 тисяч унікальних експонатів у 16 залах. Тут можна зазирнути у геологічне та біологічне минуле Землі, побачити археологічні знахідки Вінниччини та України в різні часи. 

Місця для фотосесії – Вінниця

Туристичні місця Вінниці це не лише архітектура, а й мальовничі краєвиди, де можна зробити вражаючі селфі. У самому центрі міста є багато незвичайних статуй, до прикладу, біля готелю «Франція» можна побачити скульптуру першої власниці готелю, дівчину на кулі, монумент поета та художника із собакою.

Серед місць, які варто відвідати у Вінниці, не можна оминути її зменшену копію у центральному парку.

На території «Міні-Вінниці» представлено близько двох десятків найвідоміших пам'яток міста, зокрема:

  • будинок реального училища;
  • арка центрального парку;
  • водонапірна башта;
  • будівля обласної державної адміністрації;
  • драматичний театр ім. М. К. Садовського;
  • Миколаївська церква.

Відвідувачам не доведеться довго шукати якісь особливі місця для фотосесії у Вінниці. Наприклад, гості міста вже давно оцінили краєвиди парку ім. М. Леонтовича, міського зоопарку та планетарію. 

Щоб помилуватися красою природи ботанічного саду на кшталт «Поділля», прокат авто у Вінниці буде кращим вибором, адже багато локацій знаходяться за межами міста. 

Прихильники творчості М. Коцюбинського можуть відвідати присвячений йому меморіальний музей з великою кількістю експонатів.